čtvrtek 15. ledna 2015

Puerto Vallarta


Here are some pics from Puerto Vallarta. It was my first time in Mexico, we spent two weeks there and I absolutely loved it!

Fotky z Mexika z mesta Puerto Vallarta. Byla jsem tam poprve, stravili jsme tam dva tydny a ja si to tam zamilovala!
Church of Our Lady Guadalupe.

Kostel  Panny Marie v  Guadalupe.

La Calavera Catrina figure.   An icon of the Mexican Día de los Muertos or Day of the Death.

Catrina či La Calavera Catrina nebo-li elegantní lebka,  je vlastne karikatura smrtky,  ktera  patri k svatku  " Den mrtvych ".


These figures are everywhere and I just couldn't  resist to sketch one of them. I added the background on the computer to give it the  journal like feeling.

Tyto figurky jsou vsude a ja neodolala  a take si jednu nakreslila. (Pozadi je delane na pocitaci)I also attempted this watercolor painting of my grandma from an old photograph. I took some acrylic painting classes about 6 years ago and really, really enjoyed it.  My New Years resolution for this year is to try to get back to it, learn and hopefully improve while enjoying myself. I know these are more or less childlike "doodles", but  I have fun and like they say practice makes perfect so I will keep practicing ;)

Jako predsevzeti do noveho roku jsem si dala zavazek, ze se zase pustim do kresleni a malovani. Asi pred 6 lety jsem chodila na kurzy malovani akrylovými barvami a moc me to tenkrat bavilo. Tak se letos pokusim tomu zase vice venovat.  Lakaji me akvarelove barvy a i kdyz ty me maluvku vypadaji jak od zacku zakladni skoly, ja to nevzdavam.  Tady jsem se pokusila namalovat babicku podle jedne hodne stare fotografie ;)


This one was inspired by these cute felt hens  that I stumbled across the other day. What a fun project that would be to make one!

Pri brouzdani na webu jsem nedavno narazila na tyhle nadherne filcove slepicky, dobra inspirace do "malovaneho denicku"!7 komentářů:

Mária Trúchla řekl(a)...

Waw, ti traja opereni pani su fantasticky! Fotky krasne

Larissa Holland řekl(a)...

Hello, your hen painting is beautiful! I love it. :-)

Lezarts řekl(a)...

Moni:
podle fotek to vypadá opravdu na povedenou dovolenou! Určitě se zase dej do kreslení:-)Mávám za velkou louži:-D

Helena Davidová řekl(a)...

Moni, moc děkuji za nádhernou reportáž! O kostelu jsem minulý týden viděla takový malý film...
Malování ti jde (jako všechno, na co sáhneš), určitě pokračuj!
Posílám pozdravy, Helena

emily řekl(a)...

Ahoj Monika, chcem Ťa pozdraviť v novom roku a popriať veľa zdravia a rodinnej pohody.
Emily

Kaiva L. řekl(a)...

Milá Moni, do nového roku přeji tobě i tvým milým jen to dobré. Malinko ti závidím ten mexický zážitek. To je země, kam vím, že se nikdy nepodívám a tak ti děkuji za tvoje krásné fotky.
Jinak maluj, maluj.
Hezký večer Iva

Jana Janky řekl(a)...

Moniko, na začátku rokuse patří popřát vše dobré, hodně zdraví a spokojenosti celé vaší rodině. Výlet do Mexika musel být úžasný, kdysi jsem žila v Texasu, bohužel do Mexika jsem neměla vízum. Když vidím fotografie, o to víc mne to mrzí. Malování má svůj styl a duši, a o to v malování jde především. Jen tak dál! Jana

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...